Başlığı görünce aklınıza tavuk göğüsü, balık ve yumurta gibi gıdalar geliyordur.Ancak çoğumuz bu gıdaların kas büyümesini teşvik ettiğini zaten biliyoruz.Bunları anlatma gereği duymuyor.Yağsız kas kazanımı yolları ararken, yeni bilgiler duymak isteriz.

Bir yiyecek tek başına kaslarınızın büyümesini sağlamaz. University of Washington  da yapılan bir çalışma ağırlık antrenmanına ek proteinin karbonhidratla birlikte alındığında en iyi kas büyümesini sağladığını göstermiştir.

Avokado

Sağlıklı katı yağlar ve yüksek antioksidan içeriği sayesinde tüketilen bir besindir. Araştırmalar, düzenli olarak tüketilen sağlıklı yağların (avokadada bulunan) testosteron ve büyüme hormonunun üretimini artırdığını göstermiştir [1]. Bu hormon kas yapımı için hayati bir hormondur!

Avokado ayrıca bir Muza oranla% 60 daha fazla elektrolit (potasyum) içerir. Bu mineral magnezyum ile birlikte hücre ve kas işlevine katkıda bulunur.

Bir porsiyon avokado, 20 farklı vitamin, mineral ve phytonutrient içerdiğini düşünün. (örneğin, beta-karoten ve vitamin C, E ve B6)

Sızma zeytinyağı

Avokadoda olduğu gibi zeytinyağı da kas büyümesi için protein üretimini uyarmak için tekli doymamış yağları içerir.Zeytinyağı ayrıca insülin hassasiyetini düşürür; Protein sentezi (yeni kas hücrelerinin yapıldığı evre) oranını arttırır [2]; Kas dokusunun erimesini durdurur.

Zeytinyağı yediğinizde rafine edilmiş zeytinyağı yemeyin .Yararlarını görebilmeniz için sızma zeytinyağı kullanın.Yemeklerinizi bu yağla yapabilirsiniz.Izgaralar,ometler..

Ursolik Asit

Ursolik asit elma kabuklarında, yaban mersini, kızılcık ve erik kabuğunda bulunur.Peki, bir kişinin kaliteli kas kazanmasına nasıl yardımcı oluyor? Ursolik asit kas atrofisini (hacimce küçülme) tersine çevirir ve gen aktivitesini pozitif olarak etkiler. [3] Bu vücudunuzun hızlı bir şekilde yeni kas hücreleri üretebileceği anlamına gelir.Ursolik asit iç organları için zararlı olabilecek tehlikeli vücut yağ seviyelerini azalttığıda kanıtlanmıştır. [3]

ARAŞTIRMALAR

[1] Elkins, R. (1999). HGH: Age-Reversing Miracle. Woodland Pub.

[2] Kien, C. L., Bunn, J. Y., & Ugrasbul, F. (2005). Increasing dietary palmitic acid decreases fat oxidation and daily energy expenditure. The American Journal of Clinical Nutrition82(2), 320-326.

[3] Gatbonton-Schwager, T. N., Letterio, J. J., & Tochtrop, G. P. (2012). Bryonolic Acid Transcriptional Control of Anti-inflammatory and Antioxidant Genes in Macrophages in Vitro and in Vivo. Journal of Natural Products75(4), 591-598.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz