Vücudunuz yoğun antrenmanlara karşılık kasları gerginleştirir ve hareket kısıtlıklarına neden olur. Yine gün boyunca oturarak çalışanların kaslarında zayıflamalar ve esneklik kısıtlamaları oluşabilir.Bu sizi daha gergin bir yapıya taşır ve gün içinde daha hızlı yorulmanıza neden olur.

Bu vakalardan birinde, iyi bir esnetme çalışması tamda doktorunuzun bu sorunları ortadan kaldırması için sizlere önereceği şeydir.

Kısa zamanlı bir esnetme programıyla kaslarınızı uzatmaya, iyileştirmeye ve sinir sisteminizi sakinleştirmeye yardımcı olabilirsiniz.
Bu çalışma aynı zamanda kasların kendini yenilemesi ve kas büyümesi için gerekli olan uykunuzun kalitesinide artırabilir.

 

Burada ki 6 esnetme hareketini, 10 dakika boyunca uygulayarak istenilen sonuçları elde edebilirsiniz.

Çocuk Oturuşu

 

Nasıl yapılır: Kollarınızı uzatılmış halde kalçanızı topuklarınıza koyun.Derin nefes alıp vererek bu konumda rahatlayın.

Setler / Süre: 1 x 45-60 saniye

Kedi Esnemesi

 

Nasıl Yapılır: Eller omuzlarla aynı izahda, dizler kalçayla aynı izahda duruş sergiler. Nefes alınır ve sırt yuvarlanır.Ardından nefes verilir ve yüzünüz içeri döner sırt tersin yönde hareket ettirilir..Bu iki konum arasında yavaşça ileri geri hareket ettirin.

Setler / Süre: 1×10 tekrar

Thread the Needle

Nasıl Yapılır:  Sağ kolunuzu vücudunuzun altına geçirin ve sağ omzunuzu yere koyun. Şimdi, üst sırtınızı gerginleştirmek için yere dik olacak şekilde sol kolunuzu yukarı doğru döndürün. Bu pozisyonu 45 saniye koruyun ve nefes alıp-verin..

Setler / Süre1 x 45-60 saniye Her iki tarafa

Downward Dog

Nasıl YapılırYukarı itme pozisyonunda başlayın. Ellerinizi yere sıkıca tutarken kalçalarınızı tavana doğru geriye doğru çekin. Hareket ettikçe başınızı sokun ve yerden uzaklaşın. Calfleriniz ve hamstringlerinizi gergin hissetmelisiniz.

Setler / Süre: 1 x 45-60 saniye

Lizard Pose

Nasıl Yapılır: Dirseklerinizin üzerinde plank pozisyonu alın. Sağ ayağınızı sağ elinizin dışına getirin ve sol dizinizi yere indirin. Bu noktada rahatlayın, kalçalarınızı yere doğru çekin.

 

Setler / Süre1x 45-60 saniye Her iki tarafa

Pigeon Pose

Nasıl yapılır: Ellerinizle omuzlarınızın biraz önünden başlayın. Sağ dizinizi sağ el bileğinize kaydırın, böylece sağdaki ayak parmakları vücudunuza dik olarak zemin üzerine gelecektir. Ardından vücud yükünü öne doğru verin.Hareketi zorlaştırmak istiyorsanız dirseklerinizi indirin.

Setler / Süre: 1x 45-60 saniye Her iki tarafa

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz